Site Overlay

Das Welt Auto a Seat jsou boží spolupráce.

To, že se naše fotografie objevují na facebooku u inzerátů aut pro Das Welt Auto a jako obsah instagramového účtu @seatcz je díky spolupráci s obsahovou agenturou Fuse, která oběma těmto firmám spravuje účty.

Das Welt Auto

A je to spolupráce opravdu skvělá. Všechno začalo prací pro Das Welt Auto, kdy se na to v agentuře rozhodli podívat se trochu jinak a obyčejné inzeráty na ojetá auta udělat krásné. Ne ty fotografie, co všichni známe, když si chceme koupit ojeté auto. Ze 4 stran, zevnitř, na prodejní ploše a šup, další auto.

bmw_e39_comm-6

Volkswagen Crafter byl naší úplně první fotografií, za kterou jsme dostali honorář. Takže to v podstatě celé odstartovala.

Na první fotografování aut si přizvali nás a jako tým jsme vyrazili do jednoho dealerství, kde nám zapůjčili postupně tři auta, která jsme na vybraných lokacích nafotili “v jejich přirozeném prostředí”. Po odevzdání hotových, vyretušovaných fotografií s námi byli natolik spokojení, že jsme dostali úplně volnout ruku a na další fotografování jsme už jezdili sami. Můžeme si tak při fotografování automobilů v podstatě dělat co chceme. Výběr lokace, styl i postprodukce je úplně na nás. A to musí každý, kdo někdy pro někoho fotografoval, ocenit, že je ten největší dar.

Jediným omezením je hledání lokace, která musí být co nejblíže dealerství, ze kterého si bereme auta. A to je někdy oříšek. Nejtěžší to bylo asi na Kladně, kdy jsem strávila někonečný večer na StreetView a stejně jsme do fotografií Amaroku přidělávali Alpy z naší dovolené v roce 2017.

DWA_A5coupé-3

Když si fotografii auta rozklikli, celkem se vyděsili, že jsme nedodrželi 10 kilometrový okruh od dealerství.

Seat Česká republika

fotografování aut pro Seat je úplně jiná práce než pro Das Welt Auto. Pracujeme podle předem vymyšleného scénáře, jezdit můžeme tam, kde nejdeme nejvhodnější lokaci a pracujeme při tom i s lidmi (nebo zvířaty). A pracujeme v týmu 2fleky – Fuse – modelové.

Nejdůležitější na výsledných fotografiích je, aby působily přirozeně, uveřitelně. Prostě tak, že samo zákazníci Seatu můžou při svých cestách zažít úplně stejné situace, které videli na fotografiích.

A i když je vždy předem daný “scénář” zatím jde vždy museli trošku improvizovat. Nejvíc asi při fotografování Seatu Taraco na Ještědu. Bylo vymyšlených spousta fotografií na parkovišti pod hotelem přímo s ikonickou stavbou v pozadí. Jenže už jsme nikdo nepočítal s tím, že všude budou zaparkovaná jiná auta. A pokud nejsou všechna značky Seat na fotografii se nesmí objevit ani v pozdadí.

seat_tarraco

Tenhle záběr byl jediný možný realizovatelný na vrcholku Ještědu. I když se může zdát, že auto dorazilo kamsi na pustinu, všude okolo je spousta aut lidí a hlavně hotel a vysílač Ještěd

Nejlepší spoluprací na Seatu byl asi mnou iniciovaný “výlet” se Seatem Taraco do Švýcarska a fotografování v Alpách. Přestože jsem tam nakonec musela bohužel jet z Prahy sama, bylo to skvělý zážitek a v Alpách bych klidně fotila každé druhé auto. Ale o tomhle výletu vám povím v jiném článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rolovat nahoru